Пн-Пт 9:00 до 21:00, Сб 9:00 до 16:00, невідкладна стоматологічна допомога
Існує думка, що процедура видалення так званих "зубів мудрості" може негативно відбитися на сприйнятті смаку. Нове дослідження, яке провели вчені з Університету Пенсільванії, як мінімум, розвіяло ці побоювання.
Фахівці вивчили дані 1255 пацієнтів, що проходили хемосенсорне тестування запаху і смаку протягом 20 років. У 891 людини були видалені треті моляри, у інших - ні. Смакові функції всіх учасників перевіряли за допомогою розчинів сахарози, хлориду натрію, лимонної кислоти і кофеїну в різних концентраціях. Пацієнти повинні були прополоскати розчином рот, виплюнути, а потім повідомити, чи має рідина солодкий, солоний, кислий або гіркий смак.
У всіх учасників з видаленими зубами мудрості сприйняття всіх чотирьох смаків було в середньому на 3-10% краще, ніж у тих, хто не піддавався цій процедурі. Примітно, що найвищі показники були відзначені у жінок.
На думку вчених, цей феномен можна пояснити двома причинами. По-перше, видалення третіх молярів може послабити нерви, які іннервують рецептори в задній частині рота, і це призводить до підвищення чутливості всієї порожнини. Крім того, добре відомо, що після пошкодження периферичних нервів їх чутливість може підвищуватися.
«Наше дослідження переконливо свідчить про те, що видалення третього моляра надає довгостроковий, хоча і незначний, позитивний вплив на смакові функції у деяких людей», - повідомили вчені, зазначивши, що для підтвердження цих висновків необхідні більш масштабні дослідження.
Джерело: https://academic.oup.com/chemse/advance-article-abstract/doi/10.1093/chemse/bjab032/6308464?redirectedFrom=fulltext